slider slider slider slider slider

Vítejte na našich stránkách

OD 30.6.2019 PROVOZOVNA TRVALE UZAVŘENA 

Cestou z Vrchlabí do Jilemnice nemůžete minout Horní Brannou, kde se v budově zámku, v prostorách dřívějšího pivovaru, nachází náš Restaurant Amos (nově otevřen 27.6.2015). Kapacita restaurace je celkem 64 míst k sezení. V letních měsících máme 48 míst uvnitř restaurace (rozdělené do dvou místností) a 16 míst na venkovní zahrádce. Celý Restaurant Amos je nekuřácký. Pro děti je zde připraven dětský koutek a k zapůjčení je i dětská židlička.  Restaurace je zaměřena převážně na českou kuchyni a během pracovního týdne nabízí polední menu s polévkou od 98,- Kč. Pochutnat si u nás můžete  například i na Steaku z lososa, špízu s BBQ omáčkou nebo Peperoncino steaku s pečeným česnekem, ale naleznete zde i mnoho dalších dobrot, jako třeba oblíbenou Gratinovanou krkovičku. Z piv zde vévodí Budweiser Budvar 10°, dále Pardál Echt 11°, Budvar Free nealko pivo, Pilsner Urquell 12° a nesmí chybět ani nealkoholický Birell. Samozřejmostí je točená Poctivá limonáda od Poděbradky a ostatní nealkoholické nápoje od Pepsi. Pochutnat si u nás můžete na vynikající Vilémově kávě - z čerstvě pražené kávy od malé české rodinné firmy p. Jiřího Sýkory z Pardubic.

Jsme vhodným místem k pořádání soukromých i firemních oslav a večírků, neboť v restauraci je k dispozici i taneční parket. Zajistíme pro Vás dle vašich požadavků slavnostní i smuteční hostiny, třídní srazy a jiné podobné akce. 

Restaurace je otevřena od úterý do soboty od 11:00 do 20:00 hodin. Kuchyně končí o hodinu dříve. V neděli a pondělí je zavřeno. Předem domluvené akce zajistíme i mimo otevírací dobu. Rezervace míst na telefonu +420 702 186 255.   

Trocha historie z Horní Branné.

Z řady osobností, které se zapsaly do dějin Horní Branné, je určitě nejvýznamnější postavou Jan Amos Komenský, který tady prožíval poslední měsíce svého života ve vlasti. To se psal závěr roku 1627, kdy na hornobranském zámku žila dcera polského bratrského kněze, sedmnáctiletá Kristina Poniatowská. Mívala halucinace, při kterých prorokovala budoucnost. K dívce přijel 23. 11. 1627 z Bílé Třemešné J. A. Komenský, Kristina totiž ve svých vidinách předpovídala Jednotě bratrské lepší úděl než ten, který Jednota v době po Bílé hoře prožívala.

Žel, příznivé předpovědi se nesplnily a Komenský se skupinou českých bratří odchází v únoru 1628 z Bílé Třemešné. Zastaví se naposledy v Horní Branné, kde se k němu připojí další exulanti, a odcházejí odsud do slezského Lešna. Na paměť těchto pobytů je v hornobranském zámku malé museum - Památník J. A. Komenského.

Kromě zámku, který je významnou renesanční památkou, jsou v obci další novější stavby, upomínající na rod Harrachů. Především je to rodinná hrobka sv. Kříže, která byla vysvěcena v září 1870. Proti hrobce stojí harrachovský špitál, ve kterém mělo zajištěno o smrti veškeré zaopatření 12 starých hraběcích služebníků. Na první polovinu 18. století vskutku humanitární opatření. Kulturní památkou chráněnou státem je i kostel sv. Mikuláše. Původní dřevěný kostel byl nejstarším doloženým v Podkrkonoší. Dnešní stavba tvoří sladěný celek gotiky a barokní přístavby. Návštěvník najde v Horní Branné pěkný a přitom levný nocleh v turistické ubytovně místního Sokola. Náročnější turista si může vybrat z desítek v soukromých domcích.

A tak nejen v sousední Jilemnici, ale i v Horní Branné a ve Valteřicích platí: "Přijďte pobejt!" V létě, v zimě, kdykoliv.

převzato z oficiálních stránek obce http://www.hbranna.cz/ 

 

Jídelní lístek   Menu    Nápojový lístek   Fotogalerie   Návštěvní kniha   Kontakt   TOPlist    Facebook_256x256 Restaurant Amos | e-restaurace.cz   Stolniceni  Tj-lanov-flag_2

   Mistto 

Hunger-logo-noveAtlas-ceska

Restaurant Amos - idatabaze.czRestaurace - idatabaze.cz

Novinky

  • NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

    30.6.2015

    Navstevni-kniha

« Novější

Kontaktujte nás

Restaurant Amos 

Horní Branná č.p. 1 Qr-poloha-na-mape_2

512 36 Horní Branná 

E-mail: amos@restaurant-amos.cz

Tel: +420 702 186 255Vizitka-amos_2

Provozní doba

úterý-čtvrtek:

11:00-20:00

pátek: 11:00 - 20:00

sobota: 11:00 - 20:00

neděle-pondělí: zavřeno

 

 

 

Předem domluvené akce a větší společnosti obsloužíme i mimo provozní dobu.

 

 

REZERVACE NA TELEFONU.

+ 420 702 186 255